Producenci
Promocje
 MoonFlower 3g - PURA CBD
MoonFlower 3g - PURA CBD
100,00 zł 90,00 zł
szt.
Emerald 3g - PURA CBD
Emerald 3g - PURA CBD
100,00 zł 90,00 zł
szt.
Harlequin  4,2g - SATIVA POLAND
Harlequin 4,2g - SATIVA POLAND
170,00 zł 120,00 zł
szt.
DeepHaze 3g - PURA CBD
DeepHaze 3g - PURA CBD
100,00 zł 90,00 zł
szt.
Air II - ARIZER
Air II - ARIZER
939,00 zł 749,00 zł
szt.
Emerald 1g - PURA CBD
Emerald 1g - PURA CBD
39,00 zł 35,00 zł
szt.
Nirvana 3g - PURA CBD
Nirvana 3g - PURA CBD
100,00 zł 90,00 zł
szt.

Olej konopny - zastosowanie i właściwości zdrowotne

Produkty dietetyczne to szeroka gama, z której niełatwo się wybić. Niektóre z nich w pewnym momencie stają się bardziej popularne od innych. Jednym z modniejszych tłuszczy jest olej konopny. Zastosowanie go w kuchni praktykowano od lat, jednak warto wiedzieć, że ten cenny składnik przyda się nie tylko w codziennej diecie.

Daleki kuzyn konopi indyjskich

Olej konopny wytwarza się z konopi siewnej. Wyglądem przypomina ona kontrowersyjną odmianę indyjską, jednak nie zawiera w swoim składzie substancji aktywnej THC. Uprawiano ją od tysiącleci, zarówno z nasion, jak i kwiatostanu rośliny. Współcześnie wersję z nasion tłoczy się na zimno, olej z kwiatów uzyskuje się poprzez ekstrakcję dwutlenkiem węgla, przy zastosowaniu niskiej temperatury i wysokiego ciśnienia. Za najbardziej cenny uważany jest nierafinowany, nieoczyszczony oraz niefiltrowany olej konopny. Zastosowanie tego produktu jest szerokie ze względu na wiele cennych substancji, jakie posiada.

Olej konopny – zastosowanie w medycynie

Substancja oleista, wytłoczona z konopi może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Ma szerokie zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej, choć coraz częściej jej właściwości potwierdzają również liczne badania. Konopie zawierają aż 480 przeróżnych związków organicznych. Olej z nasion poleca się do stosowania na zimno. Ma idealną proporcję kwasów omega 3 do omega 6, która wynosi 3:1. Jest polecany przy chorobach takich jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie. Ze względu na dużą zawartość naturalnej witaminy K zewnętrznie stosuje się go jako środek przeciwzapalny, kojący i łagodzący. Nadaje się także do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci jako upiększacz, który nie ma skutków ubocznych.

Idealny olej do profilaktyki

Dietetycy i kosmetolodzy od dawna polecają olej konopny. Zastosowanie tego tłuszczu może mieć jednak również charakter profilaktyczny. Stosując go w odpowiedniej dawce, możemy podnieść swoją odporność oraz wyregulować poziom cholesterolu. Zyska także nasza gospodarka hormonalna. Olej złagodzi wiele stanów zapalnych w organizmie, również tych, które jeszcze nie dają żadnych zewnętrznych oznak. Usprawnia pracę naczyń krwionośnych, chroni przed nowotworami i innymi niebezpiecznymi chorobami cywilizacyjnymi. Po ten produkt powinny także sięgnąć osoby, mające problemy z jelitami oraz nadmierną nerwowością.

Olej konopny ma coraz lepsze rekomendacje przy leczeniu chorób dermatologicznych w tym łuszczycy oraz atopowego zapalenia skóry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl